TOP 10 WordPress šablon pro e-shopy
Ač se často setkáváme s výroky typu „obsah je král“ nebo „obsah je to, co prodává“, tím prvním, čeho si návštěvníci při příchodu na web všimnou, je jeho design a celková atraktivita. Právy tyto aspekty z podstatné části rozhodují o tom, zda příchozí jedinci na vašem webu zůstanou a zda si budou chtít prohlédnout vaši nabídku produktů či nikoliv.
- Přečtěte si také! Jak začít prodávat na WordPressu?
Stránky, které vypadají, jako by vznikly v Malování, působí jednak zastarale, jednak poměrně nedůvěryhodně. V následujících řádcích vám proto dáme několik tipů, jak ze svého internetového obchodu vytěžit maximum. Nejprve se ale podívejte, jak vůbec probíhá výběr šablony.
- ShoppingCart
- Leto
- eStore
- Shopstar
- Astra
- Woostify
- Zigcy Lite
- VW Ecommerce Store
- Shophistic Lite
- Excellent
#1 ShoppingCart
Šablona Shopping Cart je oblíbená především pro svůj elegantní layout, který lze do velké míry customizovat, a také pro to, že nabízí spoustu e-commerce widgetů, které lze umístit na domovskou stránku obchodu a navést potenciální zákazníky přesně tam, kam chcete.
V horní části stránky šablona disponuje vyhledávací lištou, díky které návštěvníci snadno najdou požadované položky. Navíc budete mít k dispozici několik již předpřipravených stránek pro e-shopy, tudíž ten svůj zvládnete rozjet docela rychle.
Samozřejmostí je responzivita šablony, podpora nejčastěji používaných pluginů a v neposlední řadě také možnost provozovat internetový obchod v několika jazykových mutacích.
#2 Leto
Šablona Leto potěší díky svému jednoduchému vzhledu a mnoha funkcím i úplné nováčky na poli e-commerce, kteří teprve rozjíždějí svůj první e-shop a kteří jsou poněkud limitováni rozpočtem. Navíc se hodí pro nejrůznější segmenty.
Jednou z předností této šablony jsou široké možnosti customizace, a to především díky zabudovaným widgetům a rozsáhlé knihovně Google fontů. Co se fontů týče, můžete si přizpůsobit jejich styl, velikost i barvu. Návštěvníky můžete ohromit i samotným headerem, kdy si můžete vybrat, zda budete chtít zobrazovat obrázek či video. Šablona myslí i na ty, kteří chtějí cílit na různé lokality.
- Více informací o fontech se dozvíte v našem dalším článku pojednávajícím o pravidlech webové typografie.
#3 eStore
Šablona eStore je jednou z nejlepších bezplatných WordPress šablon na trhu, neboť nabízí vše, co byste pro svůj internetový obchod mohli potenciálně potřebovat, a ještě něco navíc!
Poskytne vám jednak dostatek prostoru k propagaci akčních a jinak zvýhodněných produktů, a jednak i prostoru k umístění reklamních sdělení. Příchozím návštěvníkům tak zajisté nic neunikne. Využít však samozřejmě mohou i vyhledávací lištu.
Dále šablona zákazníkům umožňuje umisťovat k jednotlivým produktům recenze, či si na stránkách vytvořit zákaznický účet, který představuje jakousi formu věrnostního programu. Navíc lze přepínat mezi různými jazyky i měnami. Hledáte-li tedy bezplatnou variantu se vším všudy, je pro vás šablona eStore jasnou volbou.
#4 Shopstar
Šablona Shopstar je přímo ztělesněním stylu, minimalismu a responzivity v jednom. Tím, že využívá spoustu prázdných míst, nabízí dostatek prostoru k propagaci vašich produktů i jiných informací o firmě. Hodí se především pro internetové obchody s módou, ale také třeba pro blogery.
Díky integraci s page builderem od SiteOrigin lze jednotlivé elementy stránek upravovat prostřednictvím drag and drop řešení, tedy bez nutnosti zasahovat do kódu stánky. Uživatelé dále ocení také možnost integrace s pluginem Contact Form 7 sloužícím k tvorbě kontaktních formulářů, díky kterým budete s příchozími návštěvníky vždy ve spojení, a pluginem WooCommerce.
- Přečtěte si také! WooCommerce vs. PrestaShop – kdo s koho?
V horní části stránky naleznete ikonky sociálních sítí a také přehledné navigační menu usnadňující orientaci návštěvníků. Šablona také umožňuje umístit přímo do headeru text, a tak poměrně snadno zvládnete vytvořit viditelná a působivá CTA tlačítka. Stranou nezůstává ani vícejazyčná podpora.
#5 Astra
Šablonu Astra jsme zmiňovali již dříve v souvislosti s vybranými bezplatnými šablonami pro blogy. Jak si nyní můžete sami odvodit, její využití je mnohem širší. Astra se vyznačuje především svou datovou lehkostí, přizpůsobitelností a bezkonkurenční rychlostí, přičemž právě rychlost, a celkově výkon webu, by právě e-shopy měly brát v potaz.
- Mohlo by vás zajímat! Pomalý WordPress: 5 tipů na zrychlení webu
Šablona nabízí několik předdefinovaných demo verzí, které je možno uzpůsobit na míru, a to bez nutnosti znalosti kódování. S pomocí šablony Astra lze vytvořit intuitivní produktové katalogy, které se zobrazí v podobě responzivní mřížky. Navíc je postavena s ohledem na problematiku SEO, a stejně jako předchozí šablony poskytuje vícejazyčnou podporu a responzivní design.
#6 Woostify
Další datově lehkou šablonou je Woostify. Její předností je především to, že neobsahuje řadu zbytečných prvků, které by mohly mít negativní dopad na výkon webu. Šablona Woostify je velice přívětivá z hlediska SEO a zajišťuje rychlé načítání stránek, aniž byste ji museli jakkoli sami optimalizovat. Díky tomu se budou vaše stránky snadněji umisťovat na předních pozicích ve výsledcích vyhledávání.
Lehkostí šablony se však nenechte zmást, i přes to nabízí spoustu užitečných funkcí a možností, jako je například možnost výběru z různých layoutů produktů či košíku. Také podporuje wishlist pluginy, což zákazníci zajisté ocení, neboť nebudou muset složitě dohledávat produkty, které jim dříve padly do oka. Použití šablony Woostify není nikterak limitováno, hodí se v podstatě pro jakékoliv e-commerce stránky.
#7 Zigcy Lite
Šablona Zigcy Lite, stejně jako výše zmíněná Astra a Woostify, nabízí vícero demo verzí s různými layouty domovské stránky, které vám pomohou podpořit prodeje. Šablona je vysoce přizpůsobitelná, kdy lze měnit její písmo a barvy a přidávat různé widgety. Co se specificky barev týče, nabízí šablona bezpočet barevných schémat, z nichž si rozhodně vyberete takové, které bude ladit právě s vaší značkou. Šablona je rovněž plně responzivní a optimalizovaná pro SEO.
- Splňujete všechny předpoklady pro umísťování se na předních pozicích ve výsledcích vyhledávání? Zkontrolujte si to pomocí tohoto SEO checklistu.
#8 VW Ecommerce Store
Další z řady víceúčelových šablon pro internetový obchod je VW Ecommerce Store. Díky svému výrazně minimalistickému designu se však hodí především pro obchody s módou, kosmetikou, šperky atp. Díky způsobu uspořádání hlavní stránky můžete snadno a rychle propagovat například produkty s nejvyšší popularitou či nové přírůstky v sortimentu. Chcete-li si vybudovat základnu loajálních zákazníků, určitě se vám bude hodit i formulář, prostřednictvím kterého se návštěvníci budou moci přihlásit k odběru newsletterů, nebo se podívat na aktuální slevové kupóny.
- Chcete-li budovat dlouhodobě prospěšné vztahy se zákazníky, instalujte si také některý ze CRM pluginů!
Šablonu si také do jisté míry můžete přizpůsobit, například si změnit barevné schéma a fonty, či si přidat různé widgety. Stranou nezůstává ani optimalizace pro vyhledávače a možnost provozu e-shopu ve vícero jazycích.
#9 Shophistic Lite
Jste-li opravdu velkými příznivci elegantního, čistého a minimalistického designu, zaujme vás zajisté i šablona Shophistic Lite, která díky svému mřížkovému rozvržení umožňuje přehlednou a efektivní propagaci produktů. Velkým pomocníkem je i postranní navigace, která vám umožní prolinkování dané stránky s různými kategoriemi a která zákazníkům poslouží k filtrování produktů. Produktů lze přitom nahrát neomezené množství.
Přímo z administračního rozhraní můžete na web nahrát své logo, měnit barvy, menu aj. Šablona je však díky možné integraci CSS animací působivá už sama o sobě. Stejně jako v předchozích příkladech, i tato šablona je plně responzivní a podporuje vícejazyčnost stránek.
#10 Excellent
Poslední šablonou, kterou si v tomto článku uvedeme, je šablona Excellent. Je plně responzivní, víceúčelová, přívětivá z hlediska SEO a nabízí několik variant rozvržení. Na úvodní stránce se po celé její šíři nachází header, z něhož lze vést odkaz na ostatní stránky, případně i konkrétní produkty.
Tato šablona má stejně jako předchozí Shophistic Lite rozložení v podobě mřížky a postranní menu, do nějž lze mimo jiné umístit různé widgety, jako jsou například ikonky sociálních sítí či přihlašovací formulář k odběru newsletteru. Díky integraci se sociálními médii si poměrně jednoduše vytvoříte základnu sledujících. Samozřejmostí je i možnost přizpůsobení šablony na míru.
Pro více šablon si můžete prohlédnout oficiální databázi WordPressu, kde jich jen pro e-commerce najedete přes 1 400. Budete-li potřebovat s výběrem či samotnou implementací šablony poradit, obraťte se na naše specialisty. Rádi vám pomohou.